jedzonko

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

o jedzeniu, knajpach, potrawach


    ciekawe miejsce

    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 32
    Join date : 06/01/2014

    ciekawe miejsce Empty ciekawe miejsce

    Pisanie by Admin Sro Lut 17, 2016 3:48 pm

    Oczywiście rankingi, które publikujecie dotyczące innych dziedzin są równie cenne, ale ten o totalnie zalewającej nas szpetocie, brzydocie i kiczu jest szczególnie ważny - dotyczy całego społeczeństwa. Wszyscy codziennie jesteśmy atakowani trucizną dla oczu i dobrego smaku i niestety room escapenie ma przed tym ucieczki. Ubolewać należy nad upadkiem polskiego wzornictwa i architektury oraz nad tym, że przez 20 lat niepodległości postępuje galopująca degradacja ładu przestrzennego, a room escape poczucie estetyki (nawet nie piękna) Polaków zdegenerowało się i sięgnęło dna. Oczywiście lwia część tej estetyki przyszła z "wielkiego świata" - ale czy zawsze musimy przyjmować najgorsze wzorcezgadzam sie co do szyldow http://escaperooms.pl reklamowych jak tylko sie z wawy wyjdzie nie wazne w jakim kierunku wszedzie to obrzydliwe reklamy budowlane, dachy, kostki itp...okropnosc!
    i brak planowania przestrzennego za miastem i w miescie...
    ja uwielbiam english countryside z zywoplotami, ogrodzeniami zrobionymi z przycietych krzewow i kamiennych/drewnianych elementow, wszedzie pelno kwiatow, krete drogi ktorymi jedzie sie przez tunele zrobione z drzew.
    A u nas kazdy ma ogrodzenie z cegly czerwonej klinkierowej a do tego metalowe elementy
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 32
    Join date : 06/01/2014

    ciekawe miejsce Empty Re: ciekawe miejsce

    Pisanie by Admin Sro Lut 17, 2016 3:50 pm

    Cała brzydota w tym kraju to rzecz wtórna działań rządów prawicowo-kościelno-policyjnych.Dlatego ludzie też tworzą brzydotę dookoła siebie.Wybraliśmy sami brzydkiego prezydenta, mamy brzydki rząd, który wybraliśmy,mamy brzydki kościół i brzydką policję.W większości brzydko się do siebie odnosimy.To może być piękny koniec marzeń o demokracji i pięknym kraju.
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 32
    Join date : 06/01/2014

    ciekawe miejsce Empty zamarzło

    Pisanie by Admin Nie Paź 23, 2016 3:33 pm

    Mam problem z zamarzniętą wodą ( co ciekawe stało się to gdy przyszło ocieplenie a nie w momencie mrozów).
    Zamarznięta jest główna rura doprowadzająca wodę do domu (także nie mam wody w całym domu), o ile wiem
    za konserwację i naprawy do wodomierza odpowiadają wodociągi (oni również wykonywali przyłącze, za co zapłaciłem).
    Ale po zgłoszeniu tego faktu, Panowie z wodociągów powiedzieli abym poczekał do momentu jak puszczą mrozy, Widzę że wszyscy są szczęśliwi i nie maja takich problemów. A życie bez wody jest do bani. Wodociągi zaczeły udrażniać rurę w drodze trzy dni temu. Wczoraj sąsiad w końcu odzyskał wodę . Ja jak dobrze pojdzie może będe miała jutro.
    Sprawdz na poczatku czy nie jesteś ostatni na nitce i czy sąsiedzi mają wodę. My na początku myśleliśmy że to kwestia naszego przyłacza, ale dzisiaj okazało się że nie. Po odkopaniu zaworu woda wpuszczona w rurę w domu ( przed zdemontowanym licznikiem) wypłynęła na zasuwie. Przyłącz mam drożny. Ale od wtorku próbowaliśmy sobie radzić sami. Tam gdzie rura wychodziła w domu rozkręciliśmy całość i wlewaliśmy solankę a później mąż ( elektryk) zrobił grzałkę i poprzez transormator grzał tą wodę w tej rurze non stop ( temperatura dochodziła do 80 - 90 C tak żeby nie uszkodzić rury) oczywiście nic to ne dało bo problem leżał kilkanaście metrów dalej. Jeśli masz mozliwość to rozkręć sobie rurę na wejściu do domu i spróbuj http://przylacza.com.pl wpychając tam np. stalkę zobaczyć jak daleko wejdzie. I w którym miejscu masz zator.
    I atakuj telefonami wodociągi. U nas jest jeszcze jeden problem bo rura w drodze też jest pvc . Wodociągi odkopując ta rurę krok po kroku rozkruszają ten lód dłubiąc takim prętem.
    Może ktoś wie jak to odmrozić? Spawarka odpada bo rura PCV. Może jakieś ciekawe pomysły?Ciężko Ci będzie wyegzekwować, taka odpowiedź słyszy wielu użytkowników sieci wodociągowej. Jeżeli po odpuszczeniu mrozów pojawi się budowa wodociagu Warszawawyciek to przyjadą od razu jeżeli nie ma wycieku to zapomnij.
    Na pocieszenie zapisz sobie datę odkąd nie masz wody do momentu kiedy powróci i wystąp z reklamacją za przerwę w dostawie wody i odprowadzenie ścieków ( nie mając wody nie mogłeś produkować ścieków), jakieś parę groszy Ci się zwróci. budowa wodociagu Warszawa
    ale nie jest to ciekawa sytuacja ponieważ bez wody nie da się zrobić wielu rzeczy a i do instalacji C.O należy czasem
    dolać wody. Co w takim przypadku zrobić, jak wyegzekwować naprawę?
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 32
    Join date : 06/01/2014

    ciekawe miejsce Empty Re: ciekawe miejsce

    Pisanie by Admin Nie Paź 23, 2016 3:36 pm

    Woda nie jest zamarznięta na wejściu do domu, nic mi nie zamarzło w domu (jest ciepło, w kotłowni gdzie jest licznik około +26 stopni C).Oj to masz nieciekawie u mnie przynajmniej dłubią. Dzisiaj ponieważ idzie im to jak krew z nosa zrobili mi bajpas. Tzn. Od miejsca w którym jest woda do licznika przeciągneli mi górą rurę. Wodę już mam chociaż to mocna prowizorka i garaż nie będzie domknięty.
    Ale spróbuje ci pomóc. Najpierw pytanie jaki status mają wodociągi ( są zakładem budżetowym Gminy, Spółką gminną, jednostką organizacyjną gminy czy też jest to przedsiębiorstwo prywatne ?). Złóż pismo do wodociągów i osobno do Gminy z żądaniem natychmiastowego zajęcia się sprawą i napisz, że żądasz pisemnej odpowiedzi kiedy http://pogotowie-wodociagowe.pl i w jaki sposób zajmą się sprawą. Sprawdz też zapisy umowy o dostarczanie wody. Zadzwoń do rzecznika praw konsumenta. Bombarduj ich telefonami co godzinę, strasz faceta że rozmowy nagrywasz. W piśmie do nich napisz, że jeżeli nie zrobią tego do dnia .... to zatrudnisz firmę i obciążysz ich kosztami oraz wystąpisz o odszkodowanie.Tak to możesz czekać i do maja aż ci się samo odmrozi.
    Zamarzła w rurze woda pod ziemią, a ja nie mogę tej rury ruszyć ponieważ jest w drodze a zasuwa jest na działce sąsiada. Sytuacja jest nieciekawa.
    Pan, który zajmuje się wodociągami w gminie wszystko olewa, chociaż według umowy z gminą powinien podjąć czynności 24h po zgłoszeniu, ale nie robi nic. pogotowie wodociągowe bielany
    Po 12h po awarii powinien dostarczyć wodę do picia, również tego nie robi, jest głuchy na wszystko. Rozmowa kończy się na tym że On nic nie zrobi i ma to gdzieś,.
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 32
    Join date : 06/01/2014

    ciekawe miejsce Empty Re: ciekawe miejsce

    Pisanie by Admin Nie Paź 23, 2016 3:37 pm

    Jesli jest jakaś umowa pomiędzy gminą a wodociągami to wystąp do gminy o udostępnienie informacji publicznej i zażądaj kserokopi ( lub np w wersji elektronicznej skanu) tej umowy. W umowie powinny być kary za niedotrzymywanie terminów. Więc zażadaj egzekwowania tych kar przez gminę i powiadomienia cię kiedy i w jaki sposób kary te zostały wyegzekwowane. Codzienne telefony i codzienne składanie pisma powinno ich w końcu ruszyć. Bądź jak upierdliwy komar w końcu sami zrobią wszystko żeby się ciebie pozbyć.1. Jedyny sposób to złożenie reklamacji na piśmie za potwierdzeniem odbioru przez wodociągi. Bez oficjalnego zgłoszenia telefony nic nie pomogą.

    2. Czekaj określony w przepisach czas na naprawę.

    3. Jeżeli ti nic nie da , wizyta u rzecznika konsumentów, powinien być w każdym urzędzie miasta.

    P.S. Reklamuję właśnie piec na gwarancji w autoryzowanym serwisie, dopiero po piśmie coś się ruszyło, telefonu ze zgłoszeniem nie traktują poważnie, nie jest to odpowiednia forma reklamacji.

    Sponsored content


    ciekawe miejsce Empty Re: ciekawe miejsce

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Pią Mar 29, 2024 12:36 am