jedzonko

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

o jedzeniu, knajpach, potrawach


    jak stworzyć manu

    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 32
    Join date : 06/01/2014

    jak stworzyć manu Empty jak stworzyć manu

    Pisanie by Admin Pon Sty 06, 2014 1:59 pm

    jadłospis mocno osobliwy, a ceny i jakość raczej zgodne. Pomysły na przyciągnięcie klienta bywaja różne. Nim wyrobi się markę, trzeba cos zrobić. Nawet nie wiem jak długo Kogutek działa. Znajomi dali znać mi, że po kilku kieliszeczkach karta dań budziła żywą wesołość, więc zacząłem szperać. Fsktycznie, można se poczytać i dlatego zapytałem szanownych o zdanie. Moje trzy grosze.
    „Zadyma nad stawem” (ryby wędzone) – podoba mi się, „najwierniejszego towarzysza okowity” (śledzika), czy „króla niepodzielnego” (schaboszczaka) – rozymiem i nawet taką gierkę ze skojarzeniami pochwalam, ale sa tam perełeczki takie, że bym zabił!
    Mówi p. Piotr, że grafomania i trudno się nie zgodzić. Choć z „grafomanią” trzeba b. ostrożnie, to przecież są: „Bażant polny do biegania juz nie zdolny”, czy „na górze jeleń, na dole róże, rozkosze za to z jedzenia duże”… Są i braki w wiedzy – „łania z torunia” czyli pieczeń z sarny. Jesli sarna, to nie „łania”, po prostu. Albo „polewka Huberta” (zupa myśliwska), która żeby być mysliwską MUSI w nazwie zawierać „św.” przed Hubertem. Jest rodział „dania ze szparag”, kóry ma problemy z deklinacją, a przecież nawet ja nie popełnię w tym słowie błenda!
    Już mi się odechciało, więc na koniec pudła (dla mnie) absolutne:
    „bałtycka kremówka” wywołuje u mnie raczej negatywne skojarzenia, a „czekadełko spod siodełka” zdecydowanie negatywne!
    Brakuje mi tylko jakichś soczystszo-dorodniejszych pomysłów nazewniczych typu ” piękne, gdy topless lub w klubie na rurze, nasze wprost z grilla pieczone piersi kurze” lub „dla kardynała i dla biskupa duszona cała wołowa
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 32
    Join date : 06/01/2014

    jak stworzyć manu Empty Re: jak stworzyć manu

    Pisanie by Admin Pią Mar 17, 2017 6:24 pm

    Wszak chrzest zbiorowy przyszedł od Niemca jak wyzwolenie od Niemca przyszło z Armią Czerwoną.Wróg Niemca jest naszym przyjacielem chwała więc Armii Czerwonej.Taka jest logika wyboru mniejszego zła.Ale pisowcy mają samych wrogów co jest nie logiczne a wojowanie na kilku frontach z opcją porażki to też niemiecki wynalazek. I wiadomo jaki był koniec. Pod bokiem Kaczyńskiego wpisują niemieckie budowle do zabytków IV RP czy to nie hipokryzja.Niemiecki most w Ozimku im. LK w ramach seryjnego kultu jednostki. To brzmi dumnie. Tak sobie myślę chyba Niemcy nie są chrześcijanami a nawet katolikami czy gorszym sortem dla hunwejbinów pisowskich.Chrzest z rąk Niemca nieważny ! wracamy do słowiańskich korzeni co sugerują imiona Lech czy Jarosław a nie np.Wolfgang.„Wroga rozpoznawalnego i naprawdę groźnego ma się we własnym domu lub na jego progu. Dlatego właśnie Żydzi. Dała nam ich boska Opatrzność, korzystajmy więc z tego i, na Boga, módlmy się, żeby nigdy nie zabrakło jakiegoś Żyda, którego należy bać się i nienawidzić. Potrzeba wroga, żeby lud nie tracił nadziei. Ktoś powiedział, że patriotyzm to ostatnie schronienie łajdaków; ludzie bez zasad moralnych owijają się sztandarem, a bękarty powołują się zawsze na czystość swojej rasy. Narodowa tożsamość to jedyne bogactwo biedaków, a poczucie tożsamości oparte jest na nienawiści – na nienawiści wobec tych, którzy są inni. Należy podsycać nienawiść, jest cnotą obywatelską. Potrzeba zawsze kogoś, kogo się nienawidzi, aby dzięki temu uzasadnić własną nędzę. Nienawiść to pierwotna pasja, anomalię stanowi miłość …. Nienawiść rozgrzewa serce.”
    Umberto Ecco „Cmentarz w Pradze” str. 386Najnowszy sondaż ( przeprowadzony przez Kantar Milword Brown) w sprawie wyboru Tuska na drugą część kadencji szefa RE pokazuje, że jednak jakieś zmiany w postrzeganiu Unii wśród obywateli Umęczonej zachodzą i to w kierunku całkiem, całkiem.
    Na pytanie czyim kandydatem był Tusk:
    49 % ankietowanych przyznało, że Tusk był wspólnym kandydatem wszystkich krajów Unii Europejskiej.
    Bardzo wysoki procent obywateli jak na Umęczoną przez Niemcy Ojczyznę widzi przedstawicielstwo Tuska jako przedstawicielstwo wspólnotowe.
    Za przedstawiciela Polski w wyborach uważało go 18 proc. pytanych.
    Reprezentantem Niemiec był z kolei według 13 proc. ankietowanych.
    Pozostałych 16 proc nie umiało odpowiedzieć na to pytanie czyim przedstawicielem jest Tusk.
    W każdym razie zdanie Prezesa o tym, ze Tusk jest kandydatem niemieckim podzieliło zaledwie 13 % ankietowanych. Tyle pracy wkłada Prezes, by obrzydzić Niemcy i Tuska w nich (tramwaj „Nur fur deutsche Fahrgaeste”), po czym okazuje http://klimatyzacje.org.pl się, te całe nagonki Prezesa i jego podwładnych na nic. Obywatele mają to w nosie.
    13 % się zgadza z Prezesem, że Tusk jest przedstawicielem Niemiec. Bardzo mizerny wynik. Mniej, dużo mniej niż żelazny elektorat PiSu. Co się dzieje?
    W powyższym tekście, trzeba zamiast słowa „Żyd” wstawić „Niemiec”.
    Wróg się znajdzie zawsze; Polak bez wroga żyć nie może.
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 32
    Join date : 06/01/2014

    jak stworzyć manu Empty Re: jak stworzyć manu

    Pisanie by Admin Pią Mar 17, 2017 6:25 pm

    Tez przeczytalem (dzieki za linka) i tez nie znalazlem ale co sie rzuca w oczy to, ze „skandaliczny” z vorszpanu jest przebijany jeszcze „przerazajaca instrukcja” z pierwszego odredakcyjnego akapitu.
    I to by bylo na tyle tych strasznosci. Najwidoczniej konsumenci portalu wPolityce sa albo ograniczeni czasowo albo w innym kontekscie i jesli pani Mazurek twierdzi, ze cos jest: „niedopuszczalne, oburzające i skandaliczne” to znaczy, ze tak jest i basta.Prorok ogłosił: „Będzie wolna Polska, będzie prawda o Smoleńsku i będzie klęska tych, którzy są łotrami”. Howgh! Samo jednak się nie zrobi, tak jak grzmi samo i samo się błyska. Aby słowo stało się ciałem, warto wpierw sporo rzeczy przemyśleć, zawrzeć nową umowę społeczną i wnikliwie następnej władzy patrzeć na ręce. Tymczasem każdy sobie rzepkę skrobie. Partie, KOD, nauczyciele, samorządowcy, prawnicy, ekolodzy, kobiety, zwolennicy świeckiego państwa, itd. Przewodniczący Schetyna prawdopodobnie doszedł do wniosku, że PO mając 25% sama wszystko załatwi, N. oprócz ekskluzywnych wywczasów uprawia szermierkę szpilkami, a pan Mateusz uznał, http://przylacza.com.pl że władzy raz zdobytej już nie odda. Marszałek Karczewski pojechał do Rzymu na obchody rocznicowe traktatowe i skomli o tym, że pomysł Unii dwóch prędkości jest niepotrzebny, może prowadzić do rozpadu Unii, że my zawsze byliśmy za Unią, my przestrzegamy prawa, my się rozwijamy i chcemy być w Unii, my tego nie chcemy, itd.
    Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni.
    A wystarczyłoby tylko, jak powiedział prof. Kołodko – nieoficjalnie, czy półoficjalnie nadać wspólnotowym państwom wiadomość z Polski, że będziemy się starać o przyjęcie euro. Sytuacja by diametralnie się odmieniła, jak twierdzi Kołodko. Dobry pomysł na odbudowę zaufania.
    Lecz kto latami krzyczał, że Unia nas nie wspiera, tylko wracają nasze pieniądze do Unii? Kto teraz krzyczy (minister pewien), ze Unia w każdej chwili może nas oszukać? Kto z pianą na ustach opowiada, że Niemcy zawłaszczyli politykę unijną, a Tusk ją jako niemiecki kandydat sprywatyzował wobec Polski, jak nie „pewien” zwykły poseł?
    I teraz jeden diabełek w pojechał do Rzymu i usiłuje kadzidłem swoich zapewnień i skruchy, omamić ani ślepych przecież ani głuchych polityków UE, że wcale tak nie było, ze my chcemy Unii, ale Unii zreformowanej, takiej odnowionej EWG.
    Unii wyłącznych państwowych interesów, kłótni, darcia kotów, szantażów moralnych i liberum veto, Unii podległości prawa tak zwanemu dobru ludu, Unii demokracji nie liberalnej (jak głosi Orban), co prezentuje publicznie i na okrągło genialny strateg PiSu, zwykły szeregowy poseł.
    Obłuda, czy głupota? Wiara w to, że politycy unijni pominą fakty i dadzą się nabrać na fałszywą szczerość.
    Przeczytac i zrozumiec „instrukcje” to juz ponizej ich godnosci. I to jest z cala pewnoscia „oburzające i skandaliczne” ale to inna para kaloszy.

    Sponsored content


    jak stworzyć manu Empty Re: jak stworzyć manu

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Sro Maj 08, 2024 1:04 am