jedzonko

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

o jedzeniu, knajpach, potrawach


    szybki obiad

    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 32
    Join date : 06/01/2014

    szybki obiad Empty szybki obiad

    Pisanie by Admin Pon Sty 06, 2014 1:56 pm

    Gotowanie – a może po prostu szykowanie posiłków dla coraz mniejszej ilości osób i coraz mniejszych żołądków to nie tylko twój los.
    Najgorzej jest samotnym – bo tym chyba trudniej o motywację do kulinarnych wyczynów. Ja gdy na parę dni zostanę sam (a zdarza się to niekiedy) to odżywiam się raczej niż jadam.
    Jedyny pożytek ma z tego lodówka bo przy okazji zostaje wyczyszczona z resztek dziwnym trafem zawsze tam lądujacych.
    Niemniej jednak warto celebrować, zapalać świeczki na stole nawet do najprostszych posiłków, układać równo sztućce, włączać muzykę a choćby siedzieć i rozmawiać w kuchni.
    W przeciwnym wypadku grozi nam jedzenie z papiera przed telewizorem. A to już tylko krok do….
    A pośpiech – jak wiadomo – wskazany jest jedynie przy łapaniu pcheł. Obiad właściwie gotowy, bo wczoraj jednak zrobiłam szare kluski z kapustą, więc pieczeń z szynki została na dzisiaj, a do niej reszta wczorajszej kapusty zasmażanej. Anka będzie w domu dopiero wieczorem, więc spieszyć nie mam się do czego.Minął już dla mnie czas gotowania trzy daniowych obiadów. Nie ma mężczyzny co to do niego przez żołądek, nie ma rosnących i jedzących za kompanię wojska dzieci i z pewnym żalem stwierdzam, że na codzień panuje u nas jedzenie „barowe” – albo zupa i tylko zupa, albo kawałek mięsa, jarzyny i kawałek chleba albo łyżka ryżu, albo ryba z surówkami albo wreszcie kluski, placki czy inna smażenina z farszem czy czym tam trzeba. Desery też prościutkie – kawałek ciasta pozostały z sobotniego pieczenia albo po prostu owoce. Rzadkie dosyć okazje kiedy robię tradycyjny, większy obiad lubię celebrować. Wtedy jest zupa krem albo czysta, w filiżance, co najmniej dwie jarzyny, kluski na parze i wymyślne sosy.. Osobiście lubię kuchnię i lubię w kuchni siedzieć, rozmawiać.

      Similar topics

      -

      Obecny czas to Pon Kwi 29, 2024 6:27 am